Slovensko narodno gledališče Nova Gorica

Bine Matoh

na sporedu

nagrade v našem gledališču

  • 1982 - Bronasta vrtnica 11. Goriškega srečanja malih odrov za vlogo Don Juana v Molièrovem Don Juanu
  • 1982 - Borštnikova diploma za dramsko igro za vlogo Frana Levstika v predstavi Levstikova smrt
  • 1984 - Nagrada Prešernovega sklada za vloge Levstika v predstavi Levstikova smrt, Erigona v predstavi Erigon in Njega v predstavi Lov na podgane
  • 1985 - Bronasta vrtnica 1. Srečanja gledališč Alpe Jadran za ansambelsko igro v predstavi Ne krop ne voda
  • 1988 - Sterijeva nagrada za vlogo Pajota v predstavi Ljudožerci
  • 1988 - Borštnikova nagrada z diplomo za dramsko igro za vlogo Pajota v predstavi Ljudožerci
  • 1989 - Bevkova nagrada, občinsko priznanje MO Nova Gorica za umetniške dosežke
  • 1995- Borštnikova nagrada za vlogo Hackerja v predstavi Ljubezen dobrega moža
  • 1997 – Severjeva nagrada za vlogi Hildebranda v Čarobnicah in Richarda v Kralju Richardu Tretjem
  • 2004 – Borštnikov prstan za življenjsko delo
  • 2018 - tantadruj za življensko delo

vloge v našem gledališču

Sezona 2018/2019

Sezona 2016/2017

  • Sims (Papa) - Jennifer Haley: Podsvet, premiera 19. 10. 2016

Sezona 2013/2014

  • Stanko - Nina Mitrović: Srečanje, premiera 20. 11. 2013
  • Timon, bogat Atenec - William Shakespeare, Thomas Middleton: Timon Atenski, premiera 26. 09. 2013

Sezona 2012/2013

Sezona 2011/2012

  • Hvastja - Ivan Cankar: Hlapci, premiera 06. 10. 2011

Sezona 2010/2011

Sezona 2009/2010

  • Serebrjakov, Aleksander Vladimirovič, upokojen univezitetni profesor - Anton Pavlovič Čehov: Striček Vanja (2010), premiera 25. 02. 2010
  • Monsieur Filiberto, bogat holandski rgovec - Carlo Goldoni: Nenavadna prigoda, premiera 01. 10. 2009

Sezona 2008/2009

  • Vitez Oliver Urban, bivši svetnik - Miroslav Krleža: Leda, premiera 16. 10. 2008

Sezona 2007/2008

Sezona 2006/2007

Sezona 2005/2006

Sezona 2004/2005

Sezona 2003/2004

  • Josef Lutz - David Edgar: Oblika mize, premiera 25. 03. 2004
  • Fjodor - Nikolaj Koljada: Kokoš, premiera 15. 01. 2004

Sezona 2002/2003

Sezona 2001/2002

Sezona 2000/2001

Sezona 1999/2000

  • Geront, Izabelin oče - Pierre Corneille: Iluzija, premiera 20. 04. 2000
  • Njen oče - Bernard-Marie Koltès: Roberto Zucco, premiera 06. 01. 2000
  • Frank Oddie - David Hare: Vprašajte Amy, premiera 28. 09. 1999

Sezona 1998/1999

Sezona 1997/1998

  • Pleberij, Melibejin oče - Fernardo de Rojas: Celestina, premiera 25. 06. 1998
  • Stotnik - Georg Büchner: Woyzeck, premiera 07. 05. 1998
  • Pokorny, rajniki strojevodja - Ödön von Horváth: Sodni dan, premiera 23. 10. 1997
  • Gost - Ödön von Horváth: Sodni dan, premiera 23. 10. 1997

Sezona 1996/1997

  • Richard, vojvoda Gloucestrski - William Shakespeare: Kralj Richard Tretji, premiera 20. 03. 1997
  • Hildebrand - Mirko Zupančič: Čarobnice, premiera 05. 12. 1996

Sezona 1995/1996

Sezona 1994/1995

Sezona 1993/1994

  • Patriarh iz Ogleja - Dominik Smole: Krst pri Savici, premiera 19. 05. 1994
  • Patriarh iz Ogleja - Dominik Smole: Krst pri Savici, premiera 19. 05. 1994
  • Stotnik - Avgust Strindberg: Oče (1994), premiera 03. 03. 1994

Sezona 1992/1993

  • Henrik IV. - Luigi Pirandello: Henrik IV., premiera 11. 03. 1993
  • Don Jere - Ranko Marinković: Glorija, premiera 08. 10. 1992

Sezona 1991/1992

  • Kirlin - Drago Jančar - Anton P. Čehov: Dvoboj, premiera 16. 05. 1992
  • Tilden - Sam Shepard: Pokopani otrok, premiera 28. 02. 1992
  • Stanley - Tennessee Williams: Tramvaj Poželenje, premiera 03. 10. 1991

Sezona 1990/1991

Sezona 1989/1990

  • Sidney Bruhl - Ira Levin: Smrtna past, premiera 17. 05. 1990
  • Fistula, invalidski upokojenec - Václav Havel: Skušnjava, premiera 08. 03. 1990
  • Voranc - Dane Zajc: Voranc, premiera 28. 09. 1989

Sezona 1988/1989

  • Ligurio - Niccolò Machiavelli: Mandragola (1989), premiera 09. 03. 1989
  • Cyrano de Bergerac - Edmond Rostand: Cyrano de Bergerac, premiera 29. 09. 1988

Sezona 1987/1988

Sezona 1986/1987

  • Scarron - Peter Barnes: Rdeči nosovi, premiera 18. 12. 1986
  • Mladi Spelterini; Robert; Salamon August André - Lukas B. Suter: Spelterini se dvigne, premiera 11. 09. 1986

Sezona 1985/1986

Sezona 1984/1985

  • Herman - Franz Xaver Kroetz: Ne krop ne voda, premiera 26. 01. 1985
  • Sančo Pansa, Don Kihotov oproda - Mihail Bulgakov: Don Kihot, premiera 05. 09. 1984

Sezona 1983/1984

  • James Tyrone jr. - Eugene O'Neill: Dolgega dneva potovanje v noč, premiera 17. 05. 1984
  • Prokurator Scurby Robert - Stanislaw Ignacy Witkiewicz: Čevljarji, premiera 11. 01. 1984
  • Narkis Smaragdovič Krantik - Hišnik - Nikolaj Robertovič Erdman: Mandat, premiera 10. 11. 1983
  • Erigon - Jordan Plevneš: Erigon, premiera 09. 09. 1983

Sezona 1982/1983

Sezona 1981/1982

  • Ignatij Iljič Špigelski - Ivan Sergejevič Turgenjev: Mesec dni na kmetih, premiera 11. 03. 1982
  • Major - Istvan Örkény: Totovi, premiera 24. 12. 1981
  • Fran Levstik - Matjaž Kmecl: Levstikova smrt, premiera 05. 11. 1981

Sezona 1980/1981